Województwo Śląskie na III Polsko-Niemieckich Dniach Turystyki Rowerowej w Szczecinie

Plakat konferencji - nazwa III Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej oraz logo w postaci roweru z kolorowymi kołami

W dniach 27–28 lutego 2026 r. w Szczecinie odbyły się III Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej – wydarzenie integrujące przedstawicieli administracji publicznej, branży turystycznej, organizacji pozarządowych oraz ekspertów zajmujących się rozwojem infrastruktury i oferty turystyki rowerowej.

W wydarzeniu tym uczestniczyli również przedstawiciele  Województwa Śląskiego.

Polsko-niemieckie spotkanie było platformą wymiany doświadczeń dotyczących:

  • planowania i budowy spójnych sieci tras rowerowych,
  • integracji transportu rowerowego z komunikacją publiczną,
  • promocji transgranicznych produktów turystyki aktywnej,
  • wykorzystania nowoczesnych technologii w zarządzaniu ruchem rowerowym.

III Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej potwierdziły, że współpraca międzynarodowa odgrywa kluczową rolę w tworzeniu nowoczesnej, bezpiecznej i atrakcyjnej oferty dla rowerzystów. Udział w szczecińskim wydarzeniu wpisuje się w długofalową strategię wzmacniania partnerstw oraz wymiany wiedzy w obszarze mobilności rowerowej i turystyki aktywnej. W rozmowach kuluarowych, nasi przedstawiciele zaprezentowali działania realizowane na rzecz rozwoju regionalnych szlaków rowerowych, podkreślając znaczenie konsekwentnej polityki infrastrukturalnej oraz współpracy samorządów lokalnych.

Galeria

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

ul. Ligonia 46
40-037 Katowice
tel.: +48 (32) 20 78 888
e-mail: kancelaria@slaskie.pl

NIP: 9542260713
REGON: 276284638


Powrót na początek strony