Samorządowy piknik pokoleniowy na Stadionie Śląskim
W ramach projektu „Dwie godziny dla Rodziny, dla Człowieka” zorganizowano piknik rodzinny dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na Stadionie Śląskim, na który promowano turystykę rowerową i Metrorower.
W dniu 29 maja br. na terenie Superauto.pl Stadion Śląski odbył sie Samorządowy piknik pokoleniowy “Świadomi. Przygotowani. Bezpieczni”
W ramach wydarzenie zorganizowano mecz piłki nożnej Drużyna Urzędu vs „Reszta świata”, atrakcje dla dzieci i całych rodzin na boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz koncert finałowy.
Podczas wydarzenia promowano turystykę rowerową w ramach sieci turystycznych tras rowerowch Śląskie.Velo oraz Metrorower, który funkcjonuje w Metropolii GZM. Pracownicy urzędy mogli pobrać mapy tras rowerowych oraz zapoznać się z zasadami funkcjonowania Metroroweru w połączeniu z biletami okresowymi Kolei Śląskich, które podlegają pod Urząd Marszałkowski. Połączenie kolei z rowerem to ekologiczna i jedna z tańszych metod podróżowania do pracy lub w swoim czasie wolnym. Zachęcamy do jazdy na rowerze!