5. Międzynarodowy Kongres Rowerowy w Tarnowskich Górach
Już niecały miesiąc dzieli nas od piątej edycji Międzynarodowego Kongresu Rowerowego w Tarnowskich Górach.
Wydarzenie to już na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez rowerowych w województwie śląskim i cieszy się dużym zainteresowaniem samorządowców naszego województwa, instytucji i organizacji zajmujących się promocją mobilności rowerowej, tworzeniem infrastruktury i organizacją turystyki rowerowej.
Tytuł tegorocznego spotkania brzmi: „Rower, Miasto, Metropolia, Polska, Europa”. Swój udział w Kongresie zgłosili eksperci rowerowi z Polski, Niemiec, Czech i Słowacji. Będzie Kraków, Wrocław, Gliwice. Będzie o industrialnych szlakach rowerowych na Pojezierzu Łużyckim, o Velostradach w Metropolii GZM i w Zagłębiu Ruhry, o projekcie „rowerowej specustawy”, o perspektywach rozwoju turystyki rowerowej w Polsce i w Europie. A to wciąż nie wszystko… Przysłowiową wisienką na torcie będzie „rowerowy scenariusz dla Śląska” Szymona Nitki, autora doskonale znanego bloga rowerowego „znajkraj” i przewodników rowerowych po Polsce i Europie.
Kongres został objęty patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi. Wydarzenie będzie także dorocznym forum oficerów rowerowych województwa śląskiego.
Kongres odbędzie się w dniach 16. i 17. kwietnia br. w Tarnogórskim Centrum Kultury w Tarnowskich Górach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak ze względów organizacyjnych liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego zachęcamy do jak najszybszego wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem: https://kongresrejestracja.webankieta.pl/
Program Kongresu:
https://tarnowskiegory.pl/wp-content/uploads/2026/03/Program_Kongresu_Rowerowego_2026.pdf